Dezynfekcja materacy, pomieszczeń, łóżek

DEZYNFEKCJA MATERACY I POMIESZCZEŃ – OLSZTYN

Dezynfekcja materacyDezynfekcja to proces mający na celu eliminację drobnoustrojów jak bakterie, wirusy, grzyby. Wykorzystuje się w tym celu środki chemiczne lub fizyczne. Należy mieć na uwadze, że dezynfekcja nie oznacza likwidacji całkowitej, a jedynie usunięcie form wegetatywnych. Wykonuje się ją wszędzie tam gdzie konieczne jest osiągnięcie czystości mikrobiologicznej, ale nie jest możliwa sterylizacja (czyli właśnie całkowite usunięcie drobnoustrojów). Takim zadaniem jest na przykład dezynfekcja materacy i łóżek w hotelach.

Dezynfekcję wykonuje się w celu usunięcia bakterii, wirusów i grzybów z powierzchni przedmiotów użytkowych, ścian, powietrza, aby zapobiec szerzeniu się infekcji. Aby dezynfekcja była skuteczna konieczne jest posiadanie wiedzy na temat działania poszczególnych środków chemicznych, patogenów oraz sprzętu służącego do dezynfekcji. Zależnie od obiektu stosuje się różne preparaty i techniki. Poza skutecznością środków ważne jest, aby ich struktura chemiczna nie wpływała negatywnie na materiały, które znajdują się w pomieszczeniach. Preparaty o właściwościach utleniających mogą powodować korozję metali, odbarwienia i trwałe uszkodzenia powierzchni. Inne preparaty mogą okazać się na tyle toksyczne, że niemożliwe będzie korzystanie z pomieszczeń przez określony czas, lub do momentu umycia i przewietrzenia.

Przepisy nakazują hotelom oraz pensjonatom, aby dezynfekcja materacy, kołder, poduszek, ręczników minimum dwa razy w roku, a całego obiektu raz w roku

 

W dezynfekcji materacy, kołder, poduszek i pomieszczeń korzysta się z kilku technik:

pluskwy Olsztyn

-> ozonowanie

 

-> zamgławianie ULV

 

-> zamgławianie termiczne

 

Do dezynfekcji używamy głównie biodegradowalnych środków utleniających z nanosrebrem lub preparatów na bazie IV-rzędowych soli amonowych. Stosujemy przy tym przeważnie technikę zamgławiania ULV. Dzięki niewielkim kropelkom możliwa jest równomierna aplikacja preparatu. Zapewnia to wysoką wydajność i skuteczność dezynfekcji.

Świadczymy również usługi dezynsekcji i deratyzacji, prowadzimy monitoring i zwalczanie szkodników wraz z dokumentacją na potrzeby inspekcji sanitarnej. Zapraszamy hotele i pensjonaty do współpracy.

Usługi dezynfekcji świadczymy w okolicach miejscowości: Olsztyn, Ostróda, Iława, Mława, Nidzica, Elbląg, Morąg, Lidzbark Warmiński, Biskupiec, Mrągowo, Szczytno, Działdowo.