Neutralizacja zapachów czyli usuwanie przykrego zapachu

OKROPNY ZAPACH?

Zapach jest właściwością związków chemicznych powodującą oddziaływanie receptorów w naszym organizmie, które odbierane jest jako swego rodzaju wrażenie. O ile wrażenia te są przyjemne nie sprawia to dyskomfortu w funkcjonowaniu, gorzej jednak jeśli w naszym otoczeniu dominują zapachy niepożądane. Potrafią one utrudniać lub wręcz uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie.

Zapachy, które są dla nas nieprzyjemne określamy mianem „odorów”, zaś ich neutralizację – dezodoryzacją. Do najbardziej intensywnie pachnących związków odorogennych należą m.in.: siarkowodór, inne siarkoorganiki,  DMS, kwasy tłuszczowe, estry, aminy, aldehydy.

Przyczyn brzydkich zapachów może być wiele od chemicznych po biologiczne. 

USUWANIE BRZYDKIEGO ZAPACHU

W celu usunięcia odoru należy zlokalizować bądź zidentyfikować jego przyczynę. Wykonując dla Państwa usługę w mieszkaniu, domu, biurze, o ile to możliwe, usuwamy źródło zapachu. Mogą to być gnijące resztki organiczne (np. padła zwierzyna, zanieczyszczenia po osobie zmarłej) lub też rozmaite substancje chemiczne. Po usunięciu zanieczyszczeń dobieramy najlepszą metodę usuwania danego odoru:

  • Zamgławianie ULV z użyciem specjalnych preparatów chemicznych neutralizujących działanie odorogenne;
  • Pochłaniacze zapachów;
  • Ozonowanie.

Specyficznym rodzajem zlecenia jest usuwanie zapachu spalenizny, papierosów. W tym wypadku zdecydowanie najlepiej sprawdza się ozonowanie urządzeniem o odpowiednio dobranej mocy i wydajności. Czas ozonowania w celu likwidacji zapachu spalenizny lub papierosów uzależniony jest od kubatury pomieszczeń, ich rozkładu, intensywności zapachu. Usługa może zająć od kilku godzin do kilku dni.