Oprysk grubokroplisty

zwalczanie karaluchów Olsztyn

Oprysk grubokroplisty umożliwia precyzyjną aplikację środków / dezynsekcja metodą oprysku.

Oprysk grubokroplisty jest metodą nanoszenia środków chemicznych pod niskim ciśnieniem przy użyciu opryskiwacza. Zdecydowanie jest to najbardziej popularna metoda wykorzystywana w zabiegach jak dezynsekcja i dezynfekcja. Nazwa odnosi się do wielkości kropli wytwarzanej przez dyszę opryskiwacza i wynosi od ok. 250 do 500 µm (mikrometrów).

Dezynsekcja tą metodą przy niedużym zasięgu prac może być wykonana zwykłym ciśnieniowym opryskiwaczem. Natomiast do zleceń obejmujących duży obszar (np. hale, tereny otwarte) wykorzystujemy plecakowe opryskiwacze spalinowe.

Oprysk grubokroplisty stosuje się do zwalczania szerokiego spektrum insektów, wszędzie tam gdzie skuteczna dezynsekcja wymaga intensywnej aplikacji środków biobójczych (chłonne materiały, chemoodporne owady, liczne zanieczyszczenia).

Należy podkreślić, że dezynsekcja przy użyciu opryskiwaczy wymaga doświadczenia. Zbyt obfity i nieuważny oprysk może doprowadzić do powstania zacieków lub zalania wrażliwych elementów (np. elektronika, podłoga).

Z drugiej strony zaletą metody jest możliwość precyzyjnej aplikacji w miejsca takie jak szczeliny, pęknięcia, obszycia, zakamarki. Jest to doskonała metoda uzupełniająca zabiegi zamgławiania ULV i termicznego.

Opryskiem grubokroplistym likwidujemy m.in.: pluskwy, rybiki, pająki, karaluchy, prusaki, komary, kleszcze, mrówki.

W naszym sklepie znajdziecie szeroką ofertę środków do oprysku: https://www.sklep.olpest.pl/zwalczanie-owadow-biegajacych-c-1_2.html