Neutralizacja zapachów, usuwanie brzydkich zapachów

OKROPNY ZAPACH?

Usuwanie zapachu jest złożonym biochemicznym procesem. Zapach jest właściwością związków chemicznych powodującą oddziaływanie receptorów w naszym organizmie, które odbierane jest jako swego rodzaju wrażenie. O ile wrażenia te są przyjemne nie sprawia to dyskomfortu w funkcjonowaniu, gorzej jednak jeśli w naszym otoczeniu dominują zapachy niepożądane. Potrafią one utrudniać lub wręcz uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie stąd nasza oferta usług usuwania zapachu.

Zapachy, które są dla nas nieprzyjemne określamy mianem „odorów”, zaś ich neutralizację – dezodoryzacją. Do najbardziej intensywnie pachnących związków odorogennych należą m.in.: siarkowodór, inne siarkoorganiki,  DMS, kwasy tłuszczowe, estry, aminy, aldehydy.

Przyczyn brzydkich zapachów może być wiele od chemicznych po biologiczne. 

USUWANIE BRZYDKIEGO ZAPACHU – JAK USUNĄĆ ZAPACH?

W celu usunięcia odoru należy zlokalizować bądź zidentyfikować jego przyczynę. Wykonując dla Państwa usługę w mieszkaniu, domu, biurze, o ile to możliwe, usuwamy źródło zapachu. Mogą to być gnijące resztki organiczne (np. padła zwierzyna, zanieczyszczenia po osobie zmarłej) lub też rozmaite substancje chemiczne. Jeżeli przyczyną zapachu jest osad np. sadza lub tłuszcz, również należy go usunąć przed przystąpieniem do zabiegu dezodoryzacji. Po usunięciu zanieczyszczeń dobieramy najlepszą metodę usuwania danego odoru:

Zamgławianie ULV z użyciem specjalnych preparatów chemicznych usuwających związki odpowiedzialne za brzydki zapach;

Pochłaniacze zapachów – dostępne także w naszym sklepie internetowym: https://www.sklep.olpest.pl/usuwanie-zapachow-c-40.html;

Ozonowanie.

USUWANIE ZAPACHU SPALENIZNY, DYMU I PAPIEROSÓW

Specyficznym rodzajem zlecenia jest usuwanie zapachu spalenizny, papierosów. Długotrwałe lub intensywne zadymienie pomieszczeń powoduje, że zapach dymu wnika głęboko w chłonne powierzchnie. Sytuacja taka dotyczy najczęściej miejsc, w których przez długi czas znajdował się lokal gastronomiczny. Mamy wówczas do czynienia z intensywnym zapachem smażonego oleju i spalenizny, którym przesiąkły ściany, sufity i meble. Często występującym problemem jest także usuwanie zapachu papierosów. Dotyczy to zwłaszcza hoteli, pensjonatów, pokojów na wynajem, których goście mimo zakazu paląc papierosy spowodowali, że zapach dymu jest wyczuwalny w pomieszczeniu. Najbardziej wymagającą usługą jest usuwanie zapachu dymu po pożarze. Usuwanie zapachu dymu należy rozpocząć od dokładnego czyszczenia pomieszczeń, w których był obecny dym. Zależnie od rodzaju zapachu spaleni W tym wypadku zdecydowanie najlepiej sprawdza się ozonowanie urządzeniem o odpowiednio dobranej mocy i wydajności. Czas ozonowania w celu likwidacji zapachu spalenizny, dymu lub papierosów uzależniony jest od kubatury pomieszczeń, materiałów, intensywności zapachu. Ponieważ utlenianie zapachu pod wpływem ozonu to czasochłonny proces, usługa może zająć od kilku godzin do kilku dni.

USŁUGĘ ZWALANIA ZAPACHÓW OFERUJEMY W OKOLICACH MIEJSCOWOŚCI: Olsztyn, Ostróda, Mława, Nidzica, Morąg, Elbląg, Lidzbark Warmiński, Szczytno, Biskupiec, Barczewo, Mrągowo, Działdowo, Giżycko.