Oprysk grubokroplisty

zwalczanie karaluchów Olsztyn

Oprysk grubokroplisty umożliwia precyzyjną aplikację środków

Oprysk grubokroplisty jest metodą nanoszenia środków chemicznych pod niskim ciśnieniem przy użyciu opryskiwacza. Zdecydowanie jest to najbardziej popularna metoda wykorzystywana w zabiegach dezynsekcji i dezynfekcji. Nazwa odnosi się do wielkości kropli wytwarzanej przez dyszę opryskiwacza i wynosi od ok. 250 do 500 µm (mikrometrów).

Do dezynsekcji tą metodą przy niedużym zasięgu prac służą opryskiwacze ciśnieniowe. Natomiast do zleceń obejmujących spory obszar (hale, tereny otwarte) wykorzystujemy opryskiwacze spalinowe.

Oprysk grubokroplisty stosuje się do zwalczania szerokiego spektrum insektów, wszędzie tam gdzie konieczne jest intensywna aplikacja środków biobójczych (chłonne materiały, chemoodporne owady, liczne zanieczyszczenia).

Należy podkreślić, że dezynsekcja przy użyciu opryskiwaczy wymaga doświadczenia. Zbyt obfity i nieuważny oprysk może doprowadzić do powstania zacieków lub zalania wrażliwych elementów (np. elektronika, podłoga).

Z drugiej strony zaletą metody jest możliwość precyzyjnej aplikacji w miejsca takie jak szczeliny, pęknięcia, obszycia, zakamarki. Jest to doskonała metoda uzupełniająca zabiegi zamgławiania ULV i termicznego.

Opryskiem grubokroplistym likwidujemy m.in.: pluskwy, rybiki, pająki, karaluchy, prusaki, komary, kleszcze, mrówki.