Pułapki

Szerokie spektrum zastosowań rozmaitych pułapek pozwala na zwalczanie za ich pomocą owadów i gryzoni. Ponadto pułapki służą także do monitorowania obecności niektórych szkodników w obiektach (np. dla celów monitoringu HACCP). Zdecydowanie ich zaletą jest fakt, iż nie są toksyczne, a więc ich użycie nie wiąże się z ryzykiem zatruć. Jako przynętę stosuje się w nich niegroźne atraktanty feromonowe lub pokarmowe.

PUŁAPKI LEPOWE

Na owady:

– stosuje się zarówno pułapki feromonowe jak i pokarmowe, te pierwsze służą głównie do kontroli chrząszczy i motyli magazynowych (np. mole) zaś pokarmowe przyciągają owady biegające jak karaluchy, prusaki;

zwalczanie moli olsztyn

Omacnica spichrzanka schwytana w pułapkę feromonową (źródło: OLPEST SERWIS)

Na gryzonie:

– stosuje się silne lepy z atraktantem zawartym w kleju, lub zewnętrznym na bazie zbóż lub innym; jest to dobra metoda na szybką likwidację dużej populacji gryzoni, bez ryzyka zalegania zatrutych osobników w niedostępnych miejscach;

deratyzacja Olsztyn

Młody szczur wędrowny schwytany w lep (źródło: OLPEST SERWIS)

PUŁAPKI ZATRZASKOWE

Wraz z pułapkami lepowymi stanowią podstawowe narzędzie do szybkiej i skutecznej walki z gryzoniami w miejscach gdzie zastosowanie trucizny nie jest wskazane.

Deratyzacja Olsztyn

Szczur wędrowny złapany w pułapkę zatrzaskową (źródło: OLPEST SERWIS)

 

PUŁAPKI ŻYWOŁOWNE

Za ich pomocą odłowić można większe ilości myszy lub te szczury, które są wyjątkowo przebiegłe i unikają innych narzędzi ich zwalczania. Pułapki żywołowne stosujemy także do usuwania innych zwierząt niepożądanych, których nie można uśmiercić. Do takich zabiegów należy odławianie kuny, które realizujemy w okolicach miasta Olsztyn.

kuny Olsztyn

Szczur w pułapce żywołownej (źródło: OLPEST SERWIS)