Pluskwy w domu. Jak przygotować się do zabiegu dezynsekcji?

jak znaleźć pluskwęObecność pluskiew w naszych domach staje się coraz bardziej powszechną sytuacją. Jesteśmy obywatelami świata i nasze swobodne przemieszczanie się pomiędzy państwami wysoko rozwiniętymi to norma, którą wykorzystują te niewielkie owady, które wracają z nami do naszych mieszkań jako pamiątka z podróży.

 

Fakt posiadania pluskwy w mieszkaniu dostarcza nam dużego stresu i wielu nieprzespanych nocy. Wraz ze zwiększoną ilością występowania tych owadów, na szczęście pojawiają się metody ich zwalczania, które dają pewność pozbycia się problemu całkowicie. Termin dezynsekcja dla wielu osób, które spotykają się z nim pierwszy raz, może brzmieć enigmatycznie. Dlatego postaramy się wyjaśnić najważniejsze kwestie związane z procesem likwidacji pluskiew, tak aby przeprowadzany zabieg był jak najmniej stresujący dla Państwa.

 

Odpluskwianie mieszkania – jakie metody stosujemy?

 

Opierając się na naszym wieloletnim doświadczeniu w usuwaniu pluskiew w Olsztynie i okolicach, wypracowaliśmy najskuteczniejszy sposób, który w pełni zadowolił naszych dotychczasowych klientów. Zawsze przeprowadzamy dwa zabiegi w odstępie dwóch tygodni. W skrajnych przypadkach wymagany jest trzeci zabieg. Każdy z nich składa się z dwóch metod opisanych poniżej. Nie wykonujemy zabiegów w pojedynczych pokojach, ponieważ tak łatwo jak pluskwy przyszły do Państwa mieszkania, tak łatwo mogły rozejść się po innych pokojach. Nawet jeśli śpiąc w innych pomieszczeniach nie występowały ugryzienia, należy pamiętać, że nie każda osoba ma odczyn alergiczny po ukąszeniu.

 

Zawsze stosujemy dwie metody dezynsekcji: oprysk grubokroplisty oraz zamgławianie ULV.

 

 

  • Oprysk grubokroplisty to pierwsza część naszej wizyty. W tym czasie opryskujemy wszystkie szczeliny i zakamarki łóżek, oraz listwy przypodłogowe, fotele, tapicerowane pufy i krzesła, szafki na zewnątrz, plecki obrazów i kwietników.
  • Zamgławianie ULV jako drugi etap polega na rozpyleniu mgły ze środkiem owadobójczym we wszystkich pomieszczeniach (wyłączając łazienkę oraz kuchnię). Dzięki tej metodzie środek owadobójczy osiada na całej powierzchni pomieszczenia, wnikając w szczeliny i zakamarki. Podczas tej czynności nikt oprócz technika nie może być w pomieszczeniu.

 

Jak przygotować się do zabiegu dezynsekcji?

 

Niezwykle istotne w przypadku zwalczania pluskiew jest dokładność przygotowania mieszkania. Poniżej wymienimy w punktach najważniejsze elementy, które przed naszą wizytą powinno się zastosować.

 

 

✔ Łóżka powinny być puste (wyjęte kołdry, poduszki)

✔ W miarę możliwości należy odsunąć wszelkie meble od ścian o kilka-kilkanaście centymetrów

✔ Należy zabezpieczyć żywność, lekarstwa, przedmioty przeznaczone dla zwierząt oraz małych dzieci

(np. schować do szafek, zapakować w worki, przykryć folią)

✔ Należy zdjąć obrazki, zdjęcia, plakaty, zegary, kwiaty ze ścian

✔ Należy zapewnić dobry dostęp do łączenia ścian z podłogą

✔ Nie należy wynosić żadnych przedmiotów, ani mebli z sypialni

✔ Należy dokładnie zabezpieczyć akwaria (szczelnie zafoliować, wyłączyć napowietrzanie)

✔ Zalecamy zabezpieczenie sprzętów elektronicznych folią np. malarską

✔ Ubrania mogą pozostać w zamkniętych szafach.

✔ Należy usunąć zwierzęta z mieszkania na czas zabiegu,

zwłaszcza koty powinny przebywać poza mieszkaniem przez co najmniej 24 godz. (ze względu na permetrynę)

 

Zalecenia pozabiegowe – co robić gdy wracamy do domu?

 

Po zamgławianiu ULV musicie Państwo opuścić mieszkanie na minimum 5 godzin. Im więcej godzin tym lepiej, a w przypadku osób starszych, chorych, małych dzieci, zwierząt zalecamy nawet 24 godz. z uwagi na wysokie stężenia środków i możliwe reakcje alergiczne)

 

Następnie:

 

✔ Przed korzystaniem z pomieszczeń należy je dokładnie przewietrzyć

✔ Należy umyć powierzchnie mające kontakt z żywnością;

należy jednak przez ok. 2-3 tygodnie unikać mycia, wycierania, zamiatania podłóg w miejscach niewidocznych / przy ścianach / za meblami

✔ Należy umyć podłogi i powierzchnie w miejscach dostępnych dla zwierząt

✔ Nie należy zmywać, ani prać łóżek i materaców przez min. 2 tygodnie, można przykryć je np. kocem

✔ Należy wyprać poddane opryskom poszewki oraz nałożyć świeże,

nie jest wymagane pranie samych kołder i poduszek

 

 

W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego  512 607 067 ☎

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dni od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19.

 

Nasze usługi świadczymy w miastach Olsztyn, Barczewo, Olsztynek, Ostróda, Morąg, Mrągowo, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, oraz gminy i wsie należące do powyższych powiatów.